7 faktů o proseccu

 

Prosecco a 7 faktů o něm.

 

Prosecco se stalo natolik populární, že si bez něj někteří nedokážou představit život. My si bez něj nedokážeme představit jediný den. Takže dnes otevíráme lahev skvělého Liquid Gold Bubbles a píšeme pár zajímavých faktů, které byste měli o proseccu vědět.

 

  1. Prosecco má méně kalorií než víno. 100 ml bílého vína obsahuje cca 100 kcal. Stejné množství prosecco obsahuje cca 70 kcal. Oproti tomu například portské víno obsahuje 150 kcal a více. Tato zpráva nás samozřejmě potěšila nejvíce, nic dalšího v životě už nepotřebujeme vědět.
  2. Víno všeobecně je v malém množství dobré pro vaše srdce. Prosecco, Šampaňské, Cava nebo Frizzante, to vše je dobré pro vaše zdraví. A nezapomeňte, nic se nesmí přehánět.
  3. Bez kocoviny! Po proseccu nemáte kocovinu. Ať vypijete prosecco, které je sladší než jakékoliv sladké či polosladké víno, nebudete mít další den nepříjemnou kocovinu.
  4. Jakou rychlost může mít korek? Divili byste se, ale rychlost korku při otevření lahve může dosáhnout i 40 km/h. Samozřejmě záleží, zda máte Spumante, Frizzante nebo Tranquillo, každopádně - když otevíráte prosecco, dejte si pozor na to, kdo vám stojí v cestě!
  5. Existuje město, které se jmenuje Prosecco. Je v Itálii a je kouzelné. Takže až budete poblíž, nezapomeňte se tam podívat a pošlete nám fotku! My vám za to pošleme malý dárek.
  6. Ne každé prosecco má bublinky. Existují totiž 3 verze - Spumante (nejvíce bublinek), Frizzante (méně bublinek než ve Spumante) a Tranquillo (bez bublinek).
  7. Prosecco má 1 milion bublinek. Počkat, to není správně. Prosecco má 1 milion lahodných a těch nejlepších bublinek na světě.