Cava

 

Co je to Cava?

 

Vína s označením Cava (Ka:va) jsou vysoce kvalitní šumivá vína původem z Francie. Stejně jako Prosecco a Champagne, tak i Cava pochází pouze z jedné oblasti ve Španělsku, a to převážně v katalánsku.

 

Když už zde bylo zmíněno šampaňské, Cava od něj nemá zase tak daleko. Vlastně má k šampaňskému až neuvěřitelně blízko. Vyrábí se totiž úplně stejnou metodou, jen se při výrobě používají jiné odrůdy vína. U Cavy tedy konkrétně Xarel-lo, Macabeo, Parellada nově i Chardonnay, Pinot Noir nebo Monastrell.

 

A jak se vlastně Cava vyrábí?

 

Jako první se lisují hrozny, která v době lisování stále obsahují zrna a po prvotním kvašení spatřuje světlo světa víno. Do této chvíle je to pouze víno, suché a jemně kyselé. Do tohoto vína se ale přidá tirážní likér, tedy směs cukru, kvasinek a vína. Vše se naplní do lahví a zazátkuje. Víno se pak snese do těch nejhlubších sklepů, kde po měsíce zraje v lahvích a kde se z něj uvolňují malé bublinky oxidu uhličitého. Následně se tzv. setřásáním odstraní sediment vzniklý druhotným kvašením a je hotovo - výborná Cava je na světě. Pak už stačí pouze zazátkovat a poslat spokojeným zákazníkům.

 

Současnost

 

Cava si získala obrovské povědomí ve světě především pro svou kvalitu a ovocnou chuť. Stejně jako Champagne nebo Prosecco má i Cava vždy jasný původ a zaručenou kvalitu. Proto u nás tvoří takzvanou svatou trojici produktů, jejichž kvalita a chuť jsou zaručeny.